Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Kış Düğünü için Gelinlik Seçimi

Kış Düğünü için Gelinlik Seçimi

Kış düğünü yapacak olan bir gelinin; gelinlik içinde donmuş bir kar kraliçesine dönüşmemesi için, hayatının en özel elbisesini seçerken dikkatli olması gerekir. 2020 gelinlik tasarımları arasında; kış düğünü için gelinlik seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken ayrıntılar;  düğün ya da nikâh kutlamanız için en uygun seçenekleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Gelinlerin pek çoğu kendilerini evlenirken üst bölümü açık gelinlik modelleri içinde hayal eder.  Tahmin edilenin aksine kış düğünleri köprücük kemiğini gösterme arzuna engel bir olay değildir. Askısız modellere bile yapılan uygun eklemeler; hayalinizdeki gelinlik modelini kış aylarında giyme olanağı bulacağınız şık ve zarif bir görünüme dönüştürür.

Kış Düğünlerinde Gelinlik Nasıl Olmalı?

Kabul etmek gerekir ki kış düğünleri yaz aylarında yapılan düğünlere kıyasla daha az yaygındır. Bu bağlamda kış aylarında bir gelinin mükemmel imajını yaratmak; hayal gücü ve aynı zamanda da bir takım bilgiler gerektiren özenli bir çalışma içermektedir.

Gelin; gelinlik seçimi yaparken, hem sıcak tutan, hem vücudunun ana güzelliğini ön plana çıkararak kusurları örtecek modellere eğilim göstermelidir. Bu da kış aylarında yapılan düğün kutlamaları için oldukça geniş alternatifler yaratır.

Kış düğünlerine uygun bir gelinlik modeli seçimi yapmak oldukça zor bir olaydır. Eğer düğün tarihiniz kış mevsimine denk geliyorsa; sadece güzel ve zarif değil aynı zamanda sıcak tutan bir gelinlik modeli tercih etmelisiniz. Ayrıca kış düğünü için gelinlik seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken başka ayrıntılar da bulunmaktadır.

Kış Düğünleri için Gelinlik Modelleri

Kış aylarında bir düğün yapacaksanız seçtiğiniz gelinlik modelinde dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı derin dekolteler, açık ve derin sırt kesimine sahip olan tasarımlardan uzak durmak olacaktır. Kış aylarının uzun kollu gelinlik modelleri için en uygun mevsim olduğunu unutmamak gerekir.

Zarif dantelden ya da hoş bir ipek kumaştan yapılan parlak gelinlik modelleri muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Kış mevsiminde seçilen kar beyazı gelinlik modellerinde düğün mekânı, damadın kıyafeti ya da kutlama şekli ile birleşen hoş ayrıntıların da bulunması size harika bir kompozisyon yaratacaktır. 2020 kış ayları gelinlik tasarımlarında gelenek haline gelmiş bulunan kar beyaz gelinlik yanında krem, bej, şampanya, fildişi ya da kırık beyaz gibi sıcak tonlar da oldukça popüler hale gelmektedir.

Kış gelinliklerinde mümkün olduğu kadar kısa gelinlik modelleri üzerine yoğunlaşmanızı öneririz. Fakat eğer uzun bir gelinlik modeli hayalinizi süslüyorsa, en azından zevkinize uygun bir tasarım seçerken; topuklu ayakkabı giyildiğinde yeri süpürmesi yerine, yerden birkaç parmak yukarıda olmasına dikkat edin.

Kış Düğünlerinde Gelinlik için Kumaş Seçimi

Kış soğuğunda evlenen gelinler; mevsime uygun gelinlik modeli üzerinde seçim kaparken; gelinlik kumaşı konusunda da dikkatli olmak zorundadır. Saten, brokar, krep gibi yoğun dokuya sahip olan kumaşlar kış gelinlik modellerinde en uygun kumaş seçimleri arasında yer almaktadır. Eğer seçilen gelinlik modellerinde hafif bir şeffaflık isteniyorsa; şifon yerine organze kumaşlar tercih edilmelidir.

Kış gelinlik tasarımları arasında tercih yaparken hangi kumaşın seçilen stil konusunda uygun olduğu konusunda bilinçli olmak gerekir. Örneğin A kesime sahip olan bir gelinlik modelinde jakar, brokar ve krep kumaşlar oldukça harika bir alternatif oluşturur. Kış gelinliklerinde önemli bir alternatif de yüksek oranda yapay elyaf içeren malzemelerdir. Bu malzemeler hem daha hesaplı hem de ısıyı tutan bir yapıya sahiptir.

Kış Gelinliklerinde Stil

Kış gelinlik stilleri oldukça geniş alternatifler içermektedir. Bu mevsimde evlenen gelinlerin; gelinlik modeli seçerken uzun kuyruğa sahip olan tasarımlardan uzak durmaları önerilir. Yağmur, çamur, toz, toprak gibi kötü ayrıntıları üzerinde kolay bir şekilde toplayan uzun kuyruklu gelinlikleri bütün gün ve gece boyunca temiz tutmak zordur. Fakat dilerseniz gelinlik için kullanılacak duvak seçiminde uzun bir model seçme şansınız var. Prenses kesim, A kesim, Yunan stili ya da denizkızı kesimli tasarımlar bir kış düğünü için oldukça uygun gelinlik modelleri içermektedir.

Post navigation

  • bizim düğünümüz bu yaza yetişmedi biz de kış düğünü yapmaya karar verdik. nasıl bir şey giysem diye yazınızı okumamama rağmen karar veremedim. hayat bize gerçekten çok zor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir