Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Gelinlik Yaka Modelleri
gelinlik yaka modelleri nelerdir, gelinlik yaka modelleri

Gelinlik Yaka Modelleri

Gelinliğinizi hazır kreasyonlardan seçmeyi ya da özel diktirmeyi istiyorsanız; sizin için en uygun gelinlik modellerine yönelmelisiniz. Sonuçta düğün gününüzde ışıl ışıl parlayan, kusursuz görünen bir gelin olmanız için gelinliğinizin size uygun bir model olması çok önemli. Vücut tipinize uygun bir gelinlik seçimi yapmanızın yanı sıra gelinliğinizdeki detaylar ve kullanacağınız aksesuarlar ile muhteşem bir görünüm kazanmanız hiç zor değil. Gelinlik alışverişi yapmadan önce yöneleceğiniz gelinlik modellerinin yanı sıra gelinlik yaka modelleri ve isimleri konusunda da bilginizin olması işinizi kolaylaştırabilir. Böylece düğün gününüzde tepeden tırnağa göz alıcı bir gelin olabilirsiniz. Tam da bu yüzden bu yazımızda sıklıkla tercih edilen gelinlik yaka çeşitleri üzerine konuşuyor olacağız.

Tercih Edilen Gelinlik Yaka Çeşitleri

Halter Yaka Gelinlikler

Son zamanlarda gelin adayları tarafından en çok tercih edilen halter yaka gelinlik modelleri modern ve oldukça şık görünmektedir. Kabarık, düz ve balık formundaki gelinliklere çok yakışan bu yaka modelinde; omuzlar açıkta kalırken göğüs ve boyun kapalı olmaktadır. Özellikle omuz bölgesini vurgulamak isteyen gelin adaylarının tercih edebileceği halter yaka gelinlik modelleri üst bedeninizin de hoş ve düzgün görünmesini sağlayabilir. Zarif, şık ve çekici bir gelin olmak istiyorsanız tercihinizi halter yaka gelinliklerden yana kullanabilirsiniz. Boyun kısmı kapalı olan bu gelinlik modellerinde takı olarak kolye kullanamayacağınızın altını çizelim.

V Yaka Gelinlikler

Hem masumiyeti hem de seksapelliyi aynı anda vurgulayabileceğiniz; çekici ve gizemli bir gelin olmak istiyorsanız V yaka gelinlik modellerini denemelisiniz. Sade, dantelli, kabarık etekli, prenses kesim, vintage gelinlik modellerinin tümünde kullanılabilen V yaka ile boynunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz takıyı takmakta da özgürsünüz. V yakalı bir gelinlik ile çok şık ve zarif bir havaya bürünebilirsiniz fakat düğününüzde özgürce dans etmek istiyorsanız gelinliğiniz buna pek imkân tanımayacaktır aklınızda bulunsun. Bu nedenle nikah töreni için veya kokteyl tarzı düğün törenleri için V yaka gelinlik modelleri harika bir seçim olabilir.

Kayık Yaka Gelinlikler

Özellikle omuz ve boyun bölgesini vurgulamak isteyen gelin adaylarının severek kullanabileceği kayık yaka gelinlikler; adından da anlaşılacağı üzere kayık şeklinin yaka oyuntusunda kullanılması ile oluşturulan modellerdir. Eğer dar omuzlara sahipseniz omuzlarınızı daha geniş göstermesi adına kayık yaka gelinlik sizin için doğru bir seçim olacaktır ancak geniş omuzlu iseniz omuzlarınızın daha da geniş duracağı bu modelin size uygun olmadığını belirtebiliriz. Ayrıca elma vücut tipli ve iri göğüslere sahip gelin adaylarımız için de kayık yaka gelinlikler uzak durmaları gerekenler arasında yer alıyor çünkü bu modeldeki gelinlikler onların üst bedenlerini olduğundan daha kilolu gösterecektir.

U Yaka Gelinlikler

Özellikle atletik vücutlu ve küçük göğüslü gelin adaylarının rahatlıkla kullanabileceği bir yaka modeli olan U yaka; yaka oyuntusunun U şeklinde derinleştirilmesi ile elde edilmektedir. Göğüs ve boyun bölgesinin zarif görünmesini sağlamasının yanı sıra U yaka gelinlik tercih ettiğinizde takı kullanımı konusunda da özgür davranabilirsiniz.

Straplez Gelinlikler

Askısız ve kolsuz olarak tasarlanan straplez gelinlikler; göğsü kavrayarak, göğsün üzerine oturan modellerdir. Özellikle geniş omuzlu gelin adaylarına straplezin çok yakışan bir model olduğunu belirtebiliriz. Düz kesim straplez gelinlik modelleri daha sofistike bir görünüm isteyen gelin adaylarına hitap ederken kalp yaka straplez gelinlikler ise biraz daha iddialı bir görünüm tercih eden gelin adaylarımıza hitap edecektir. Düğün yerinize ve tarzınıza göre straplez yaka gelinliğinizin eteği düz, balık formunda, kabarık veya prenses kesim olabilir. Ayrıca bu modelde yaka ve kollar açık olduğundan dilediğiniz takıları rahatça kullanabilirsiniz.

Hakim Yaka Gelinlikler

Farklı bir tarza imza atmak isteyen gelin adaylarının tercih edebileceği bir alternatif olan hakim yaka gelinlikler, en çok ince ve uzun boyunlu gelin adaylarımıza yakışmaktadır. Kısa ve kalın bir boynunuz var ise hakim yaka gelinlik modelinden uzak durmanız gerektiğini belirtelim çünkü hakim yaka boynunuzu olduğundan daha kalın gösterecektir. Özellikle straplez yaka gelinliklerin üzerine ikinci bir kumaş olarak tül ya da dantel kullanılarak yapılan, göğüs ve boynu saran transparan hakim yaka gelinlikler ile romantik ve zarif bir görünüm kazanabilirsiniz.

Kare Yaka Gelinlikler

U yaka gelinlik modellerine benzer özellikteki kare yaka gelinliklerde yaka oyuntusu, kare şekline benzemektedir. Özellikle kabarık etekli gelinlik modellerine çok yakışan kare yaka ile göğüs ve boyun bölgenizi vurgulayabilirsiniz. Gelin takı setini düğününde kullanmak isteyen gelin adaylarımız için de kolyelerini kullanabilecekleri alternatif bir modeldir.

Gelinlik için Farklı Yaka Modelleri

Aslında “Gelinlik için yaka çeşitleri saymakla bitmez” demek doğru olur. Bu yüzden bahsettiğimiz gelinlik yaka modelleri haliyle bazı isimleri kapsamıyor. Fakat popüler modellerin dışında yazımıza sürekli eklemeler yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir