Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Mekanları » Düğün Salonu için Dekorasyon Fikirleri
düğün salonu için dekorasyon fikirleri, düğün salonu için dekorasyon

Düğün Salonu için Dekorasyon Fikirleri

Gelin adaylarını en çok düşündüren konulardan birisi de düğünlerinin nerede ve nasıl olacağıdır. Müstakbel eşinizle birbirinize sonsuza kadar “evet!” diyeceğiniz o en mutlu gününüzün, tabiki hayallerinizdeki gibi olmasını arzu edersiniz. Bir balo salonunda veya bir otelde düğün yapmayı tercih eden gelin adaylarımız için; hayallerindeki düğünü yaşamalarını sağlayacak oldukça gösterişli ve büyüleyici düğün salonu dekorasyon fikirleri ile  karşınızdayız.

Düğün Salonu için Harika Dekorasyon Fikirleri

Mutluluğa Adım Adım Gittiğiniz Gelin Yolu

Tüm düğün anı boyunca gelin ve damadın en çok dikkatleri üzerine topladıkları an düğün salonuna ilk giriş yaptıkları andır. Özellikle güzeller güzeli gelin hanım ışıklar ve çiçekler ile bezenmiş gelin yolunda süzülürken, tüm davetlilerin gözü onun üzerindedir. Gelin yolunun dekorasyonu için çok farklı seçenekler kullanılabilir. Burada işin içine sizin tercihleriniz ve sevdiğiniz renkler giriyor. Özellikle organizasyon şirketleri ile süsleme ve dekorasyon için görüşmeye gittiğinizde; hayal ettiğiniz gelin yolunu tercih edeceğinizi belirtmenizde fayda var. Çünkü genellikle organizasyon şirketleri sizlere düğün paketi sunduklarında en temel dekorasyon ürünlerini kullanırlar. Belirtmekte fayda var ki güzel şeyler size bir miktar pahalıya mal olabilir. Aman canım nasıl olsa bir kere evleniyorsunuz, düğün salonuna muhteşem bir giriş yapmak ve ilk düğün fotoğrafınızın muhteşem görünmesi için bizce buna değer.

Gelin yolunun dekorasyonunda kullanılacak ana rengi belirlemek için pek çok alternatif mümkün. Bu en sevdiğiniz renk olabileceği gibi genel olarak dekorasyonda kullanılan renklere uyumlu bir tercih de yapılabilir. Klasik olarak kullanılan gelin yolu rengi ise beyazdır. Beyaz bir halının kenarına dizilmiş, beyaz tüllerle ve çiçeklerle renklendirilmiş ayaklı süslerin arasında; siz bembeyaz gelinliğiniz ile bir kuğu gibi süzülürken anneniz mutluluk gözyaşlarına boğulabilir.

Çiçekler Arasında Sonsuza Kadar Evet

Salon düğünlerinde nikah kıyılırken genellikle nikah masası kullanılmaktadır. Son zamanlarda ise düğün salonu sahne dekorları kullanılırken, daha çok kır düğünlerinde tercih edilen kürsü konseptlerine  yer verilmeye başlanmıştır. Çiçeklerle bezeli bir tag veya etkileyici bir fon kullanılarak oluşturulan nikah kürsüsünde; sevdiğiniz insana sonsuza kadar “evet!” diyebilirsiniz. Efekt ve ışıklandırmalar ile daha da etkileyici bir görünüm kazandırılabilen dekorları, sevdikleriniz ile birlikte çektireceğiniz fotoğraf kareleri için de kullanabilirsiniz.

Düğün Salonu Süsleme Malzemeleri

Görkemli ve gösterişli bir düğün ile dünya evine girmek isteyenlerin en çok tercih ettiği düğün mekanları, genellikle oteller veya düğün salonları olmaktadır. Düğün salonu süsleme malzemeleri içerisinde mekana görkemli ve büyüleyici bir hava katmak adına, çok tercih edilen aksesuarlar arasında dev avizeler ve lambalar yer almaktadır. Işıl ışıl kristal taşlar ile parlayan devasa bir avize veya çiçeklerle bezenmiş kocaman bir avize ile davetlilere gösterişli bir “hoşgeldiniz” diyebilirsiniz.

Ayrıca dekoratif aydınlatmalar, gösterişli tavan süsleri ve dekoratif ışık gösterileri de mekan süslemesi yapmak için tercih edilebilecek diğer alternatiflerden bazılarıdır.

Post navigation

  • Düğün salonu dekorasyon önerileri ile ilgili yazınızı gerçekten çok beğendim ama biraz kısa olmuş keşke biraz daha görsellerle zenginleştirilmiş ve daha fazla önerinin olduğu bir yazı olsaymış yine de teşekkür ederim.

  • Yukarda yazılanların çoğuna katılıyorum. Ben de bazılarını baz alarak faydasını gördüğümü söylemek isterim hatta. Faydalı bir yazı. Evlilik düşünenlere yardımı dokunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir