alyans modelleri

Alyans Modelleri

Evlilik sembolü olan alyanslar çiftlerin tercihine göre değişiklik gösteriyor. Bu bağlılık simgesinin estetik alyans modelleri hangileri gelin hep birlikte inceleyelim.

 

 1. Üzeri Taşlarla Bezenmiş Alyans Modelleri

Çiftlerin sıklıkla kullandıkları alyanslardan biri olan üzeri taşlı yüzükler genellikle kalın formdan oluşur. Kadınlar için olan çeşitlerinde taşlar genellikle küçüktür. Erkekler için yapılan modellerinde üzerinde taş yoktur. Fakat form bakımından kadınınkiyle aynıdır. Taşsız modeli erkekler için tasarlanmıştır.

 

 1. Pırlanta Taşıyla Bezenmiş Alyans Modelleri

Yüzüğünün taşlı olmasını istiyorsan pırlanta taşlı modellerine yönelebilirsin. Bu modelde beyaz yada rose çeşitlerini tercih edebilirsin. Kadınlara uygun modellerinde üç adet pırlanta daha estetik görünür. Üç pırlantanın çeşitli anlamları vardır. Dün, bugün ve yarın bu üç pırlantayla simgelenmiştir. Erkek pırlanta alyanslarında ise yalnızca bir tane taş bulunur.

 

 1. Beyaz Sarı Alyans Modelleri

İki renkli alyans modellerinde, beyaz ve sarı olmak üzere iki renkli bir gövde bulunur. Zarif ve oldukça sade görünen bu modellerle fark yaratabilirsin. Üzerinde taş detayı bulunmadığı için genellikle beştaşlı yüzüklerle beraber kullanılır.

 

 

 1. İki Renkten Oluşan Alyans Modelleri

Kalın alyans modellerini beğeniyorsanız bu alyanslar size hitap ediyor demektir. Kadın için olan modeline tamtur taşlarla hareketli bir görünüm kazandırılmıştır. Erkek için olan modeli ise taşsız ve sadedir. Kalın yüzük tercihlerinde ilk sırada yer alır.

 

 1. Üç Renkten Oluşan Alyans Modelleri

Tek renkli yüzükler görmekten sıkıldıysanız üç renkli alyans modeli tam size göre. Beyaz altının üst kısmında sarı renkli ve gold renkli sarmal detaylar bulunur. Kadınlar için olan modellerinde tamtur taşlar yer alır. Tamtur ayrıntısı her iki tarafta da estetik şekilde sıralanmıştır. Erkek modelleri her alyans da olduğu gibi sade görünümdedir.

 

 1. Katmanlı Alyans Modelleri

Katmanlı alyans yüzükler son yılların en elegan görünümlü yüzük çeşitlerinden biri. Katmanlı alyanslar modern yapısıyla yüzük seçiminde alternatifler sağlayacak. Siyah yada rose altından oluşan ve iç içe geçen tasarımlardan meydana gelen katmanlı yüzükler, spor görünümleriyle de dikkat çekicidir.

 

 1. Zirkon Alyans Modelleri

Zirkon bir gövdeye sahip olan alyans yüzük çeşitlerinde pırlanta sıklıkla kullanılır. Küçük kesim pırlantaların kullanıldığı zirkon alyanslarda vintage şıklık sergilenir. İki renkli zirkon alyans modelleriyle parmağınızda zarif bir görünüm yaratabilirsiniz.

 

 1. Kenarları Tırtıl Alyans Modelleri

Alacağınız yüzüğün hareketli görünmesini istiyorsanız, tırtıl kenar özelliklerine sahip yüzükler tam size göre. İç kısmı rose, üst tarafı beyaz altın olan çeşitleri en sık kullanılanlardan biri. Kadınlar için tasarlanan modelinde yarım tur pırlanta bulunmaktadır. Erkek için olan tasarımı ise; sade görünümlü ve kenarları tırtıklıdır. İnce ve zarif detayıyla da bu yüzükler oldukça fazla tercih ediliyor.

 

 1. Birden Fazla Gövdeye Sahip Olan Alyans Modeli

Birden fazla gövdeye sahip olan alyanslar genellikle özel tasarım olarak sunulur. Bu gövdelerden biri tamtur, diğer ikisi ise rose gold renge sahiptir. Değişik ve spor bir görünüme sahip olan gövdeli yüzükler son derece kibar bir görünüme sahiptir.

 

 1. Beyaz Altın Alyans Modeli

Beyaz altın alyans modellerinde eskisi kadar kullanılmıyor. Fakat geleneksel yapıya sahip olan çiftlerin yine en çok kullandıkları modeller arasında bu alyanslar geliyor. Kadınlar için tamtur pırlanta kullanılırken erkeklerin yüzükleri daha farklı. Çiftlerden erkeklerin yüzük çeşitleri, kare alyans olarak tasarlanıyor. Kadın ve erkek olarak yüzük modellerinin oldukça estetik göründüğü beyaz altın alyans modellerini, ince yüzük isteyenler rahatlıkla tercih edebilir.

 

 

 

 

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

 • Alyans modelleri arasından modern ve şık olanlarını tercih edeceğim. Yazınız sayesinde kafamda bir fikir oluştu. Teşekkür ederim

 • Ben minimal şeylerden hoşlanıyorum o nedenle nişanlımdan minimal bir alyans istiyordum kuyumcuya gidene kadar. 🙂
  O kadar çok çeşit vardı ki içlerinden hangisini seçeceğimi karar veremedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir