Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Kum Saati Vücut Tipi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
kum saati vücut tipi hakkında bilinmesi gerekenler, kum saati vücut tipi

Kum Saati Vücut Tipi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kum saati vücut tipine sahip olan kadınların oldukça şanslı olduğunu en baştan söyleyelim. Neden mi? Çünkü kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar, giydikleri kıyafetlerle her ortamda dikkat çekici bir stile sahip olabilirler. Fakat bu demek değildir ki istediğinizi giyeceksiniz! Size yol göstermek adına bu yazımızda kum saati vücut tipi hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. (Tabi ki elbise ve gelinlik seçimi konusunda da önerilerimiz olacak.)

Kum Saati Vücut Tipinin Ölçüleri

  • Omuzlarınız çok geniş yada dar değildir.
  • Normal yapıda omuz stiline orta büyüklükte kalçalar eşlik eder.
  • Göğüsler dolgun ve oldukça estetik görünür.
  • Bel kısmı ise incecik görünür.

Yani kısacası kum saati vücut tipinin ölçüleri, kadınların yıllardan beri ulaşmak istediği ölçüler… 90-60-90 ölçüsüne sahip olunduğu için kilo alsanız dahi görünümünüzdeki çekicilik her zaman devam edecektir.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?

Beliniz incecik ve çok zarif göründüğü için belinizi açıkta bırakan kıyafetler giyebilirsiniz. Belinizi ortaya çıkaran dar bir elbise, düşük bele sahip pantolonlar, beli açıkta bırakacak uzun bir etek, yaka kısmı V şeklinde olan üstler, kabarık etekler ve mini etekler size çok yakışacaktır.

Fakat burada kendinize karşı dürüst olmanız gerekiyor. Eğer beliniz olabildiğince ince değilse bu kıyafetlerden uzak durmalısınız. Kum saati vücut tipi daha çok belin inceliğiyle değerlendirildiği için; beliniz ince değilse bu kıyafetlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Kum Saati Vücut Tipi İçin Gelinlik Seçimi

Vücut ölçüleriniz fazlasıyla orantılı olduğu için hemen hemen her gelinlik size çok yakışacaktır. Tasarımcılar daha çok kum saati vücut tipine uygun gelinlikler üzerinde çalıştıkları için gelinliğinizi çok geniş bir yelpazeden seçebilirsiniz. (Kısacası yelpazeniz oldukça geniş.)

Modellerin ölçülerinde olduğunuz için balık formundaki gelinlikler vücut ölçülerinizi fazlasıyla ortaya çıkaracaktır. Belinizin inceliği fazlasıyla zarif göründüğünden iki parçalı gelinlik modelleri de vücut şeklinize uygundur. Yırtmaçlı ve A kesim gelinlikler giymekten de çekinmeyin. Yaka detayı olarak V yaka kullanabilirsiniz.

Kalçalarınızı Gizlemenize Gerek Yok

Kum saati vücut yapısına sahipseniz kalçalarınızı ön plana çıkarmaktan çekinmeyin. Bunun için balık formunda bir gelinlik seçmeniz şart. Üstelik bu gelinliği sırt dekolteli türünden seçerseniz harika görünürsünüz. 

Klasik tarzdaki prenses gelinlik modellerini bir kenara bırakmanızı öneririz. Hemen hemen herkesin tercih ettiği bu modelleri giymene gerek yok. Unutmayın, siz muhteşem vücut ölçülerine sahipsiniz.

Gizem Kat..

Balık formundaki gelinliklere biraz gizem katmanız gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için uzun kol balık gelinliğin arkasını tamamen sırt dekolteli tercih edebilirsiniz. Ön kısmı kapalı gibi duran bu gelinlikler, arkasında sırt dekoltesiyle ve upuzun kuyruğuyla sizi harika gösterecektir. Hem gizemli hem de seksi görünüm için gelinliğinizde sadece bir noktada dekolte vermeyi unutmayın. Balık form gelinliklerde en gizemli dekolte ise tabi ki sırt dekoltesi.

Zarif Görünün

A kesim gelinliklerle bir zarif görünüme sahip olabilirsiniz. Düz kesim gelinliklerden olabildiğince kaçın. (Vücudunuz kusursuz olduğu için düz kesim gelinlikler vücut ölçülerinizi kapatır.)

Dekolte Göğüslerde!

Bel ve kalça değil de; göğüs dekoltesine sahip gelinlikler de seçebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış. Nasılsa vücut ölçülerin çok zarif!

Örneğin V yakalı gelinlikler, kalp yaka detayına sahip gelinlikler ya da straplez gelinlikler tam size göre olabilir. Ayrıca ince askılı gelinliklerde göğüs dekoltesini muazzam şekilde ortaya koyar.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir