Denediğiniz Gelinlik Size Yakıştı mı?

Denediğiniz Gelinlik Size Yakıştı mı?

İki çiftin birbirine duyduğu gerçek aşkın hikâyesini tabi ki biliyorsunuz. Biz kız ve bir erkek tanışır. Âşık olur ve evlenmeye karar verir. Konu evliliğe geldiğinde genç kızın kafasında beliren ilk soru nasıl bir gelinlik seçeceğidir. Her gelin düğününde gerçek bir kraliçe olmak ister. Bu nedenle bu soru gerçekten büyük bir önem taşımakta. Konu gelinlik seçmekle de bitmiyor. Denediğiniz gelinliğin size yakıştığını nasıl anlarsınız? Sizinle gelen yakınlarınızın bu konuda görüşleri tabi ki önemli. Fakat yeterli olacak mı?

Gelinliğini muhtemelen o ana kadar satın alacağınız en unutulmaz kıyafetiniz olacak. Belki de hayatınız boyunca kendiniz için alacağınız en pahalı giysi. Gelinliğimi seçtim, bu modeli alacağım demeden önce yaptığınız gelinliğin seçiminin gerçekten size yakışıp yakışmadığını anlamanız gerekir. Bu konuda size vereceğimiz birkaç öneri bulunmakta:

Gelinliğe Âşık Oldunuz Mu?

Başkalarının da gelinlik hakkındaki görüşü tabi ki önemli; fakat burada esas olan sizin düşünceleriniz olmakta. Kolay etkilenen, kimseyi kırmayan bir kişiliğiniz olsa bile; denediğiniz gelinliği kimseyi dinlemeyecek kadar çok sevdiniz mi? İşte bu gelinliğin size yakıştığını gösteren ana işarettir. Aklınızda gelinlik konusunda en ufak bir soru işareti bulunuyorsa, bu gelinliğin size yeteri kadar yakışmadığı anlamına gelir.  Kendi önsezilerinize güvenin.

Gelinlik İçinde Kendinizi İyi Hissettiğiniz Konusunda Emin Olun

Sadece bir gelinlik satın almak için alışveriş yapmayın ve bu olayı kesinlikle aceleye getirmeyin. Gerekiyorsa birçok model deneyin. Hangi gelinlik içinde rahat ettiğinize karar verin. Gelinlik üzerinizde iken oturun, kalkın, yürüyün hatta dans edin. Rahatlık yakışmanın ilk belirtisidir. Gelinlik; düğün süreci boyunca düşmanınız gibi davranmamalı. İçinde bütün bir gece hatta belki de bütün bir günü geçireceksiniz. Yemek yiyecek, fotoğraf çektirecek, yürüyeceksiniz.

Seçenekleri Değerlendirin

Kesin karar vermeden mutlaka farklı modelleri de denemenizi öneririz. Belki bugüne kadar hiç düşünmediğiniz, bu benim tarzım değil diyeceğiniz bir gelinlik üzerinizde tam istediğiniz gibi duracak ve kendinizi bir prenses gibi hissetmenize neden olacak. Yeniliklere açık olun. Mağaza görevlileri gelinlik ve stil konusunda uzmanlaşmış kişilerden oluşmaktadır. Tavsiyelerine de kulak verin.

Kusurları Ön Plana Çıkarmayın

Vücut ölçüleriniz standart ise mutlaka pek çok gelinlik modeli size yakışacaktır. Fakat genel olarak gelin adaylarının pek çoğu standart bedenlerden sapma yapan bir vücut ölçüsüne sahip olabilmekte. Hafif toplu, kısa boylu, büyük göğüslü kadınlar; kendilerini zayıf, uzun boylu, daha küçük göğüslü gösterecek modeller seçmeli. Hayal ettiğiniz gelinlik modeli kesin olarak size yakışacak diye bir kural yok. Kendi vücudunuzu mutlaka az çok tanıyorsunuz. Vücudunuzun hangi tarafını ön plana çıkarmak istediğinizi ya da tam tersi hangi bölümü gizlemek istediğinize en iyi siz karar verirsiniz.

Ayna Karşısında Kendinizi İnceleyin

Alışverişte kesinlikle acele etmeyin. Ayna karşısında saatlerce kendinizi değişik pozisyonlarda inceleyin. Yürürken, dans ederken, oturup kalkarken nasıl görünüyorsunuz? Ortaya çıkan manzara sizi tatmin etti mi? İçinize sinmeyen herhangi bir kısım var mı? Bu ayrıntılara dikkat edin. Gelinlik konusunda en önemli olan sizin kendi düşünceniz olmaktadır.

Etki Altında Kalmayın

Mümkünse kırmak istemeyeceğiniz teyzeler, kayınvalidelerle gelinliğin alışverişine gitmemeye çalışmanızı tavsiye ederiz. En kötü durumda nazik bir şekilde hayır demeyi öğrenin. Bu sizin düğününüz ve nasıl göründüğünüze en iyi size karar verirsiniz. Kafanızın karıştırılarak istemediğiniz bir modeli almak zorunda kalmayın. Kendinizi içinde rahat hissetme olasılığınız böyle durumlarda oldukça zor. Bugünün tekrarı yok unutmayın.

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Evleneceğim zaman ilk beğendiğim gelinliği almıştım. Gittiğim arkadaşlarım ve annem daha il mağazada ilk denediğim gelinliği çok beğendiler bende çok beğendim. Ve bizi büyülediğini düşünerek başka gelinlik bakmadan denemeden onu almıştık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir