bekarlığa veda partisi konseptleri

Bekarlığa Veda Partisi Konseptleri

Bekarlığa veda partisi denildiğinde nedense erkekler için akla ilk gelen striptizci ve bol alkol olmakta. Oysaki bekârlığa veda partisi konseptleri oldukça geniş bir yelpazeye dayanan aktiviteler içermektedir.

Doğun, evlilik, ölüm gibi sosyal hayatın geçiş ritüellerinden biri de bekârlığa veda partileridir. Ülkemizde son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bekârlığa veda partisi fikri; Avrupa ülkeleri ve Amerika gibi ülkelerden ödünç alınmış konseptler içermekte, tam anlamıyla kendi kültürümüzü yansıtmamaktadır.

Bekârlığa Veda Partisi Nasıl Olmalı

İyi bir bekarlığa veda partisi düzenlenmesi için üç unsura ihtiyacınız var:

Unutulmayacak bir bekârlığa veda partisi için iyi bir fikir üretmeniz gerekiyor. İlk olarak yapmanız gereken bu organizasyonu nerede düzenleyeceğinizi bulmaktır. Bu konuda çeşitli alternatiflere sahipsiniz:

  • Bir restoran, Kafeterya ya da barda bekârlığa veda partisi
  • Evde bekârlığa Veda Partisi
  • Doğada bekârlığa veda partisi
  • Saunada bekârlığa veda partisi
  • Sportif olarak bekârlığa veda partisi

Bir Restoran Kafeterya Ya Da Barda Bekârlığa Veda Partisi

Bunun için çok fazla hayal gücüne gerek yok. Tek yapmanız gereken; herhangi bir mekân ve kültürel bir program seçerek bir masa ayarlamak. Burada önemli olan parayı ödemek gerisi zaten kendiliğinden otomatik olarak gelecek. Son zamanlarda mekân olarak karaoke barlar ilgi çekmekte. Bu seçim hem eğlenceli hem de aktiviteye göre anlamlı olabilir.

Evde Bekârlığa Veda Partisi

Örgütsel becerilerinizi tüm heybetiyle göstermenizi sağlayacak bir program. Evde düzenlenen bekârlığa veda partisi daha sorunlu ama aynı zamanda daha da ekonomik olacak bir seçenek olmakta. Yemeklerin hazırlanmasından, alkolün dağıtılmasından ve kültürel programdan kimin sorumlu olduğunu önceden düşünmeniz gerekiyor. Düğün arifesi olduğundan ev konseptinde damat adayının dikkatli olması gerektiği konunda uyarıda bulunmada fayda var.

Saunada Bekârlığa Veda Partisi

Sauna yazısını okuduğunuzda kaşınızı kaldırdığınızı görür gibiyim. Sizin için sauna belki hayal ettiğiniz bekârlığa veda partisi için pek uygun bir yer değil. Ama bu gelenek tarih sürecinde, çok eski zamanlara hatta putperest zamanlarına kadar inen bir geçmişe sahip olmaktadır. O zamanlarda geleneklere göre gelin ve damat ayrı ayrı bekârlığa veda partisini sevdikleriyle hamamlarda yaparmış.

Doğada Bekarlığa Veda Partisi

Doğayla buluşmak her zaman insana iyi gelen bir yöntemdir. Arkadaşlarınızla balık avlayabilir, dağcılık, yamaç paraşütü rafting, kamp ya da trekking yapabilirsiniz. Nasıl bir organizasyon yapacağınız tamamen size ve arkadaşlarınıza kalmış durumda. Yalnız doğada bekârlığa veda partisi verecekseniz mevsime dikkat etmeniz gerekiyor

Sportif Olarak Bekarlığa Veda Partisi

Unutmayın siz bir erkesiniz. Her türlü spor ya da yarışma erkeklerin karakteristik özellikleri arasında bulunmaktadır. Artık yeni hayatınıza başlamadan önce bir daha kolay kolay böyle fırsatlar düşünerek sportif bir şekilde eski hayatınızı kapatan son partiyi düzenleyebilirsiniz. Örneğin bir paintball kulübesi, bir stadyum, bir yarış pisti arzu ettiğiniz herhangi bir şekilde lisans hayatınıza son vererek jübilenizi yapabilirsiniz.

Spor bekârlığa veda partisi.  Öyleyse neden bir paintball kulübünde, bir yarış pistinde veya bir stadyumda futbol oynayarak bir yerde bir lisans hayatına veda etmeyi ayarlamıyorsunuz? Bekârlığa veda partisi düzenlerken de benzer bir fikir göz önüne alındığında, davet edilen herkesin bundan hoşlanamayacağını hatırlamak önemlidir.

Özetle bekârlığa veda partinizi nerede yaptığınız pek önemli değildir. Burada önemli olan bu özel günü ya da geceyi hem sizin hem de misafirlerinizin hatırlayıp anımsaması olacaktır.

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Sonunda evleniyorum ve arkadaşlarımla parti vericeğim çok mutluyum

  • Geçen gün arkadaşım whatsapptan nişanıyla alakalı davet etti beni ve mümkünse nişan sonrası için bekarlığa veda partisine kalıp kalamayacağımı sordu. Ben 1 yaşında bir bebek sahibiyim malesef katılamayacağım. Ama bekarlığa veda partileri oldukça eğlenceli olmakta mutlaka nişan ve düğünlerinizde yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir