Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Doğru Gelinlik Olduğuna Emin Misiniz?
doğru gelinlik

Doğru Gelinlik Olduğuna Emin Misiniz?

Hayatınızın aşkına kocaman bir evet dedikten sonra kız isteme töreni de yapıldı ise artık ufak ufak düğün hazırlıklarına başlayabilirsiniz. Eviniz için gerekli olan mobilya ve beyaz eşyalardan, tekstil ürünlerine kadar pek çok detayı düşünmeniz ve araştırmanız gerekiyor. Bu aşamada düğün adına yapacağınız en önemli alışverişlerden birinin gelinlik alışverişiniz olduğunu belirtebiliriz. Gelin adaylarını en çok heyecanlandıran ve bazen de en çok strese sokan şeydir gelinliğinin hangisi olacağına karar vermek. Gelinlik modellerini denemeye başlamadan önce size yardımcı olabilecek bu yazımızda; gelinliğinizin sizin için doğru olduğundan nasıl emin olursunuz bunlara değiniyor olacağız.

Düğün Mekanınıza ve Vücut Tipinize Uygun Modelleri Değerlendirin

Gelinlik bakmaya karar verdiğinizde sizi şaşırtacak derecede pek çok gelinlik modelinin ve tarzının olduğunu görebilirsiniz. Seçeneklerinizi daraltmak ve doğru modellere yönelmek adına; düğün mekanınıza ve vücut tipinize uygun olan gelinlikleri denemelisiniz.

Giydiğinizde Kalbiniz Çarpmalı

Gelinlik modellerini denerken doğru gelinliği bulduğunuzdan emin olmanız ne derece heyecanlandığınızla orantılıdır. Gelinliğinizi giydiğinizde çok heyecanlı ve mutlu hissediyorsanız muhtemelen bu sizin gelinliğiniz.

Aynada Gördüğünüz Gelin Siz Misiniz?

Aynada gördüğünüz gelin de kim? Muhteşem ve göz alıcı görünüyor. O sizsiniz ve harikulade görünüyorsunuz. Gelinliğinizin sizin için doğru bir tercih olup olmadığını aynaya baktığınızda gözlerinize inanamadığınızda anlayabilirsiniz.

Hayal Ettiğinizden Daha Mı Güzelsiniz?

Pek çok gelin adayı belki de çocukluğundan beri gelinlik giymenin hayalini kurar. Düğününüze sayılı günler kala nasıl bir gelinlik istediğinizi defalarca düşlemiş olabilirsiniz. Hatta en yakın arkadaşlarınız, hayali gelinliğinizin detaylarını ezberlemiş olabilir. Gelinlik modellerini denemeye başladığınızda hayalinizdeki gibi olmadıklarında pes etmeyin, farklı modaevlerinde yeni modeller deneyin. Öyle bir an gelecek ki aynada gördüğünüz gelin hayal ettiğinizden bile daha güzel! işte o gelinlik sizin doğru gelinliğiniz…

Anne ve Babanız Sizi Gördüğünde Gözleri Dolmalı

Anne ve babalar için kızlarını gelinliği ile görmek çok duygusal bir andır. Özellikle anneniz gelinliğinizi eleştirmeyi bırakıp; duygulanıp ağlamaya başladıysa muhtemelen bir peri kızı gibi görünüyorsunuzdur.

Nişanlınızın Gözlerinden Aşk Fışkırmalı

Damadın gelinliği ile düğünden önce görmesi uğursuzluk getirir derler. Bizce bu biraz hurafe, eğer buna inanmıyorsanız; gelinliğinizin doğru seçim olup olmadığını nişanlınızın gözlerine bakarak test edebilirsiniz. Denediğiniz modellerin birinde hülyalı bakışlar yakaladıysanız o gelinliği üzerinizden çıkarmayın.

Aklınız Başka Modellere Kayıyor Mu?

Gelinlik modellerini denemeye devam ederken bir gelinliği çok beğendiniz ve almaya karar verdiniz fakat diğer modellere bakınmaya devam ediyorsunuz. Tercihinizi bu noktada tekrar sorgulamanızı tavsiye ederiz. Sizin için doğru olduğunu düşündüğünüz gelinliği denedikten sonra diğer gelinlik modellerinin sizi heyecanlandırmaması ve aklınızın kaymaması gerekir. Bir bakıma gelinliğinize âşık olmalısınız!

Post navigation

  • Gelinliğin vücudunuza oturması ve rahat olmanız çok önemli o yüzden gelinlik seçerken dikkatli olmanız gerekir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir