Düğün Masasında Neler Olmalı?

Düğün Masasında Neler Olmalı?

Evlenecek olan çiftleri saran düğün telaşı beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Düğününüze sayılı günler kala aklınıza takılan soruların cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Özellikle de düğün yapacağınız salon ile ilgili son derece ufak detaylar hakkında sizlere buradan bilgiler sunarak düğün masasında neler olmalı? Gibi sorunun cevabını açıklamak istiyoruz.

Düğün Masasında Neler Olmalı?

Düğün masası gelen misafirlerinize görsel bir şölen yanmasının yanı sıra sizlerinde mutlu olmasını sağlayacak olan unsurlar arasında yer almaktadır.

Düğün masasının en önemli detayının özellikle masa örtüsünün olduğunu belirtelim. Salonda kullanılacak olan masaların üstünde yer alan örtünün kaliteli bir kumaştan tercih edilmesi ve masayı komple kapatması gerekmektedir. Son derece önemli olan bu detayı atlamayınız. Aksi durumda masanın altında yer alan ayakların görülmesi görsel açıdan oldukça rahatsız edici bir durum olarak karşımıza çıkacaktır. Hatta masanın örtüsünün renk seçimini yaparken mutlaka açık renklerde masa örtülerini seçmenizi öneriyoruz. Işıkların kapatılmasından sonra masaların sönük kalmaması adına bu detayın son derece önemli olduğunu belirtelim.

Örtüden sonra dikkat edilmesi gereken ve masada mutlaka bulunması gereken detaylar arasında, masanın üstünde olacak olan çiçeklerin canlı olması da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda mumların da masa da bulunması ışıkların kapandığı anda ortamın havasına farklı bir tarz katacaktır.

Masa çiçeği seçimi

Masa çiçeği seçimi yaparken mutlaka mekâna uygun olacak tarzda çiçekler seçmeniz gerekmektedir. Mekânların farklı büyülerinin olduğunu düşündüğümüz zaman bu seçimin tamamen size kaldığını da belirtmek istiyoruz.

Açık hava gibi mekânlarda yapılacak olan düğünlerde çiçeklerin canlı ve parlak renkli çiçeklerin seçilmesi gerekmektedir. Özellikle açık mekânlarda LED ışıkların son derece önemli olduğunu ve bu yüzden de mekânı tutmadan önce bu detaylara dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim. Hatta açık hava mekânlarda yapılacak olan düğünlerde mum tercihlerinin de LED mumlardan yana kullanılması düğünde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmamasını önleyecektir.

Yalı veya saray gibi bir mekânda düğün yapacaksanız burada tercih etmeniz gereken türlerin minimalist değil de mekâna daha uygun türlerde çiçek seçmeniz gerekmektedir.

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Düğün masasında çiçek secimi çok önemli bence. Hoş ve renkli çiçeklerle güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Masa örtüsü de renkli olabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir