Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Makyajı » Göz Rengine Göre Gelin Makyajı
Göz rengine göre gelin makyajı

Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Çok uzun zamandan beri beklediğiniz o muhteşem gün nihayet geldi çattı. Belki de günler sonra hayatınızın aşkı ile birbirinize davetlilerin önünde resmi olarak sonsuza kadar birlikte olma sözü vereceksiniz. Şimdiye kadar düğün hazırlıkları adına pek çok detayı planladınız. Yola çıkarken düğün hazırlıkları için bu kadar çaba harcamanız gerektiğini tahmin bile etmemiş olabilirsiniz. Her adımı ince ince hesaplarken neyse ki yanınızda biz vardık… Göz rengine göre gelin makyajı nasıl yapılır sorusunu sizin için cevapladık.

Düğün hazırlıkları neredeyse tamam, gelinliğinizi almak üzeresiniz; belki de aldınız. Düğün gününden en az 3 gün önce gelinliğinizi tekrar denemenizi öneririz. Stresli geçen zamanlar farkında olmadan kilo vermenize neden olmuş olabilir. Basit bir tadilat ile gelinliğinizin muhteşem görünmesi için hala zamanınız var demek oluyor bu da… Gelinliğinize, tarzınıza ve düğün konseptinize uygun saç modeline de karar verdiniz. Sıra geldi gelin makyajınızın nasıl olacağına…

Kusursuz görünümünüzü tamamlayacak olan en büyük etmenlerden birisi gelin makyajınızdır. Gelin makyajı nasıl olmalı? diye merak ediyorsanız, genel olarak bunun yüz şekliniz, göz ve ten renginiz ile nasıl bir makyaj istediğiniz doğrultusunda yapıldığını söyleyebiliriz. Göz rengine göre gelin makyajı detaylarını ise aşağıda sizin için derledik.

 

Yeşil Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Gelin makyajı yapılırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli iki şey göz ve ten renginizdir. Göz renginize ve ten renginize uyumlu tonlarda makyaj ürünleri kullanılmalıdır. Yeşil gözlere sahip gelin adaylarımızın, gelin makyajı yaptırırken kaçınmaları gereken ve tercih ettiklerinde çok daha çekici hale gelecekleri makyaj ürünlerini ve renklerini belirtelim.

 • Far seçenekleri: Yeşil gözlere sahip gelinlerimizin far kullanımında dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, gözlerinin güzelliğini ortaya çıkaracak renk tercihlerinde bulunmalarıdır. Açık tenli, yeşil gözlü iseniz sizin için en uygun far renkleri pembe tonlarında olanlardır. Esmer tenli iseniz mor ve mürdüm tonları size çok yakışacaktır. Ayrıca yeşil gözleri vurgulayan en güzel far renklerinden biri ise kırmızı tonlarıdır.
 • Eyeliner, göz kalemi ve rimel kullanımı: Eyeliner, rimel ve göz kalemi kullanırken tercih edeceğiniz renk kahverengi tonlarında olduğunda bakışlarınız daha buğulu ve etkili görünecektir. Siyah tonları bakışlarınıza sertlik katarken gri tonları ise bakışlarınızın donuklaşmasına neden olacaktır.
 • Ruj Kullanımı: Ruj tercihlerinizde etkili olacak husus göz renginizin yanı sıra düğün konseptiniz de olmaktadır. Daha doğal gelin makyajı tercih edecekseniz pembe, şeftali ve yavruağzı tonları hoş olacakken; iddialı bir görünüm için ise bordo, kırmızı ve mürdüm renklerini tercih edebilirsiniz.

 

 

 

Kahverengi  Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Kahverengi göz rengine sahipseniz gelin makyajı yaptırırken tercih edebileceğiniz renkler tamamen zevkinize kalmış. Hemen hemen her renk tonlarındaki makyajlar size çok yakışacaktır. Makyajınızı belirleyecek husus, düğün temanız ile gelinlik ve saç modeliniz olmaktadır.

 • Far seçenekleri: Kahverengi gözlere sahip gelin adaylarının kullanabileceği far renkleri arasında; toprak tonları, bakır ve altın tonları ile mor, pembe, altın sarısı, açık yeşil ve açık lacivert tonları yer alıyor. Bakışlarınızın sıcak bir etki yaratması için toprak tonlarına yönelebilirsiniz. Hafif ışıltılı, sedefli, simli far kullanımı ile de etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.
 • Eyeliner, göz kalemi ve rimel kullanımı: Eyeliner, göz kalemi ve rimel tercihlerinizi far ve ruj renginiz belirleyecektir. Siyah, mor, lacivert ve kahverengi tonlarındakilerin hepsi de size yakışmaktadır.
 • Ruj Kullanımı: Doğal görünümlü bir makyaj tercih ediyorsanız veya buğulu göz makyajı ile gözlerinizin ön plana çıktığı bir makyaj yaptırdıysanız; dudaklarınızda soft renklerden oluşan bir ruj kullanmalısınız. Bunun için pembe ve şeftali tonları ile nude renkler doğru tercih olacaktır. Kırmızı, bordo, kahverengi ve mürdüm tonları ise iddialı görünmek isteyen gelin adayları için uygun olacak ruj renkleridir.

 

Mavi Göz Rengine Göre Gelin Makyajı

Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracak, doğru makyaj uygulamaları ile bir yıldız gibi parlayacağınız ve davetlilerin gözlerini sizden alamayacağı bir gelin olmak ister misiniz ? Tabi ki evet… Bunun için yapmanız gereken şey göz ve ten renginizle uyumlu makyaj ürünlerini ve renklerini tercih etmeniz. Mavi gözlü gelin adaylarımız için gelin makyajına dair detaylar…

 • Far seçenekleri: Mavi gözler için far rengi tercih edilirken nasıl bir etki oluşturulacağı önemlidir. Buğulu ve etkileyici gözler için gri tonları harika bir seçim olmaktadır. Gizemli ve çekici bakışlar için mor ve toprak tonları; doğal ve romantik bir hava yaratmak için ise bronz, turuncu, şeftali ve pembe tonları kullanılmalıdır.
 • Eyeliner, göz kalemi ve rimel kullanımı: Genel olarak kullanılması gereken renk siyah eyeliner, göz kalemi ve rimel olacaktır. Lacivert de denenebilir.
 • Ruj Kullanımı: Harika göz renginiz ve etkileyici bakışlarınız oldukça dikkat çekici iken gelin makyajında tercih edeceğiniz ruj renginizin doğal ve soft tonlarda olmasını öneririz. Bunun için nude, pembe ve şeftali tonları son derece uygundur. Göz makyajını doğal ve sade tonlarda tercih eden gelin adaylarımız ise mat ruj seçeneklerinden canlı renkleri kullanabilirler.

Post navigation

 • Benim gözlerim kahverengi olduğu için makyajın pek bir numarası kalmadı keşke renkli gözlü olsam

 • Uyum açısından göz rengine göre makyaj yapmak büyük önem taşıyor. Hem ahenk hem güzellik açısında bakışları üzerimize toplamış oluruz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir