gelin şapkası modelleri

Gelin Şapkası Modelleri

Gelinlikleri süsleyen ve gelinlik formu veren en önemli aksesuar şapkalardır. Gelin şapkası nikah ve vualet modellerinden oluşur. Size fikir vermesi açısından gelin şapkalarını tek başlıkta inceleyeceğiz.

Tül Detaylı Nikah Şapkaları

Gelin şapkaları içinde yüz kısmını örten şapkalara vualet ismi verilmektedir. Vualet şapka çeşitleri daha çok retro görünüm için tercih edilir. Vintage temasından oluşan gelinliğiniz varsa; vualet şapkalar tam sana göre. Vualet şapkaların sadece tül değil, fileli ve tüylü modelleri de mevcut. Hangisinin sana uygun olduğuna gelinliğine bakarak karar verebilirsin.

 

Tüy Detaylı Vualet Şapkalar

Tüy detaylı şapkalar gelinlikte üzerinde her zaman şık görünür. Retro gelinliğinle beraber tüy detayına sahip olan vualet şapka kullanabilirsin. Enseden topuz yaptırdığın saçlarına tüylü violet şapka çok yakışacak. Doğal renklerden oluşan makyajla kusursuz bir görünüme kavuşacaksın.

 

Nikah Kepleri

Nikah kepleri sana tavsiye edebileceğim en gösterişli gelinlik şapkalarından biri. Beyaz kep üzerine tül detaylarla süslenmiş olan modelleri seni muhteşem gösterecek. Üstelik saçların sarı ve makyajın çarpıcı tonlardaysa efsane gözükmenin garantisini verebilirim.

Tüy Detaya Sahip Gelin Şapkaları

Nostaljiyi seven kadınlar tüylü gelin şapkalarını her dönemde tercih ediyor. Uzun eldivenlerle beraber, süper bir ikili olan tüylü gelin şapkaları şıklığını konuşturmanı sağlayacak. Şapkalı gelin başının her zaman minyon görünümde olan gelinlere daha çok yakıştığını unutma. Heybetli bir görünüme sahipsen farklı modellerden yararlanmanda fayda var.

 

Dantel ve Çiçek Detaylı Vualet Şapkalar

Dantel ve çiçeklerle süslenmiş vualet bir  şapkaya ne dersin? 1920’li yılların havasını andıran bu şapkalarla konukları eskilere götürmen hiçten bile değil. Dalgalı saçlar, kırmızı tonlarda ruj, siyah göz kalemiyle şıklığını tamamlamış olacaksın. Düz kesim bir gelinlik modelini tercih ederek, baş kısmında yarattığın efsane görünümü daha fazla ortaya çıkarabilirsin.

 

İnci Detaylı Vualet

Sadece incili bir tülden oluşan sade bir vualet, düğün gününde romantik duruşunu pekiştirecek. Minimalist görünümü tercih eden gelinler bu tip vualetlerle beraber sade makyajları tercih ediyor. Pembe tonlarındaki makyaj, incili vualetle oldukça zarif görünür. İncili vualet kullanırken saçını topuz yaptırmayı unutma. Açık saçlarla çok hoş görünmeyeceğini söyleyebilirim.

 

Siyah Renkli Şapkalar

Değişik, çarpıcı ve akıllarda kalıcı bir gelin şapkası kullanmak istiyorsan siyah kep şapkalardan yardım alabilirsin. Şapkanın tüylerle donatılmış olması gizemli bir hava yaratmanı sağlayacak. Başkaları ne der diye düşünme. İstiyorsan siyah renkli şapkayla da müthiş bir gelin olabilirsin. Retro şeklindeki dağınık topuzla beraber siyah kep şapkan başarılı bir ikili olacak.

Dantel Detaylı Vualet Şapkalar

Dantel detaylı gözlerinizi kapatan vualet şapkalar, dantel gelinliklerle beraber kullanılır. Dağınık topuz saç modeliyle beraber kullanırsan, daha şık görünebilirsin. Bu tip vualetlerde, dantel detayının saçın hemen yan kısmında olması gerekir. Aksesuar gibi görünen dantel detay şapkayı hareketlendirerek romantik bir görünüm katar. Taş detaylı uzun küpe çeşitleri bu saç ve şapka kombinini tamamlayan aksesuarlardandır. İstersen incili küpelerde kullanabilirsin. Seçim tamamen sana kalmış.

 

Ülkemizde çok konuşulan bir düğüne imza atan Hazal Kaya, vualet şapka örneğini en güzel taşıyan ünlülerden birisi oldu. Saten gelinliğiyle beraber kullandığı vualet gelin şapkası ve gelinliği Özgür Masur tarafından tasarlanmıştır.  Hazal Kaya’nın vualet şapka tipi, ufak tüylerle hareketlendirilen bir modele sahiptir. İnce tüy detaylarla tasarlanan vualet şapka modellerinin daha şık göründüğünü söylemek mümkün.

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir