Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Burçlara Göre Gelinlik Seçimi
Burçlara Göre Gelinlik Seçimi

Burçlara Göre Gelinlik Seçimi

Gelinlik alışverişine çıkmanıza az bir zaman kaldı ise heyecan ve kafa karışıklığını bir arada yaşadığınız bir sürecin içinde olmalısınız. Düğün fotoğraflarınıza her baktığınızda kendinizi mutlu hissedeceğiniz ve “vay be ne kadar güzel bir gelinmişim” diyeceğiniz bir gelinlik tercihi yapmanız için gerekli tüyolarını vermiştik. Okumadıysanız ona da bir göz atın deriz. Bu yazımızda ise gelinlik seçiminizde etkili olacak; “hadi canım!” demenizin çok muhtemel olduğu bir konudan bahsetmek istiyoruz sizlere: Burçlara göre gelinlik seçimi!

Burçların karakter özellikleri üzerinde çok etkili olduğunu belirtmemize gerek yoktur sanırım. Bir aslan burcu kadın ve erkeğinin çok baskın kişilik özellikleri olduğunu, balık burçlarının duygusal, kovaların ise sempatik ve esprili olduklarını gözlemlemiş olmalısınız. Elbette ki kişilik özelliklerini, burçların yanında etkileyen pek çok çevresel ve genetik faktör bulunuyor. Hal böyle olunca gelinlik seçiminizi de burcunuza göre yapmanızın sizi çok daha iyi yansıtacağını ve mükemmel bir gelinlik tercihi yapacağınızı düşünüyoruz… O halde gelsin detaylar!

Koç Burcu

Koç burcu kadınları dinamik, enerjisi yüksek, yenilikçi ve cesurdurlar. Onlara hitap edecek gelinlik modelleri ise modern olanlardır. Seksi görünmeyi de seven koç burcu kadınları, üst bedeni dekolteli bir gelinlik modeline âşık olabilirler. Ayrıca farklı bir tarza imza atmak isteyen bu cüretkâr gelin adayları, çoğunun denemeye cesaret edemeyeceği modeldeki gelinliği ve aksesuarı gayet başarılı bir şekilde taşıyabilir.

Boğa Burcu

Duygusal ve geleneksel çizgilere bağlı olan boğa burcu gelin adaylarımızın ise sade gelinlik modellerine yöneleceğini belirtebiliriz. Aile bağlarına ve anılara önem veren boğa burcu gelin adaylarımız annesinden yadigâr kalan bir gelinliği ya da aksesuarı severek kullanacaktır.

İkizler Burcu

İkizler burcu gelin adaylarının âşık olacağı gelinlik modelini asla tahmin edemezsiniz. Tercih etmeyecekleri gelinlik modellerinin ise klasik olanlar olduğunu söyleyebiliriz. İkizler burcu gelin adaylarımızı asimetrik kesimli, mini bir gelinlik veya kat kat tüllerden oluşan bir gelinlik içerisinde görebilirsiniz.

Yengeç Burcu

Evcimen olarak nitelendirebileceğimiz yengeç burcu gelin adaylarımız için gelinlikleri çok önemlidir. Eteği kabarık, taşlarla, işlemelerle ve boncuklarla bezenmiş gelinlikleri çok seveceklerini belirtebiliriz. Yengeç burcunu temsil eden taş ise inci olduğundan aksesuarlarında ve gelinlik süslemelerinde inci detaylarını tercih edebilirler.

Aslan Burcu

Hem cesur hem de dikkatleri üzerine toplamayı seven aslan burcu gelin adaylarımızın; gösterişli ve modern tarzdaki gelinliklere yöneleceklerini söyleyebiliriz. Aslan burcu, derin V dekolteli bir gelinlik ile veya kristaller ile süslenmiş göz alıcı bir gelinlik ile karşınıza çıkabilir. Dolgun ve canlı saçlarını çiçek detayları barındıran bir aksesuarla toplamayı tercih edebilirler.

Başak Burcu

Gelinlik provalarında modaevlerini en çok zorlayan gelin adaylarımızın başak burcu olduğunu iddia ediyoruz. Detaycı ve mükemmeliyetçi yapıları dolayısı ile gelinliklerindeki her detayın da kusursuz olmasını isterler. Klasik, sofistike ve romantik bir görünümü tercih edecek olan başak burcu gelin adaylarını, dantel detaylar barındıran a kesim gelinliklerin çok mutlu edeceğini belirtebiliriz.

Terazi Burcu

Modanın ve yeniliklerin sıkı bir takipçisi olan terazi burçları, trendlere uygun ancak rahatlıklarından da ödün vermeyecekleri bir gelinlik modeli tercih edeceklerdir. Güzelliklerini vurgulayacak transparan veya hafif dekolteli gelinliklerinde taşlar, işlemeler ve küçük parıltıları severler. Saç ve makyajına çok önem veren terazi burcu gelin adaylarımızın saçı ve makyajı kusursuz görünmelidir.

Akrep Burcu

Seksapelinin vücut bulmuş hali olan akrep burcu kadınlarının tercih edeceği gelinliklerin de bu özelliklerini yansıtacak modeller olduğunu belirtelim. Seksi korseli gelinlikler, bacaklarının güzelliğini vurgulayacak yırtmaçlı modeller, derin sırt dekolteli bir gelinlik; akrep burcuna hitap edebilir. Ayakkabıları çok önemseyen akrep burcu kadınları için ise topuklu gelin ayakkabıları vazgeçilmezdir.

Yay Burcu

Rahat, özgür ve başkalarının ne düşündüğünü kafalarına pek takmayan yay burcu gelin adaylarımızın tercih edeceği gelinliklerin; hafif kumaştan yapılmış ve eteği kabarık olmayan modeller olabileceğini ifade edebiliriz. Straplez ve iki parçadan oluşan gelinlik modelleri ile midi boylardaki gelinlikler; yay burcu gelin adayları için biçilmiş kaftandır. Klasik ve geleneksel bir tarza sahip bir gelinlik giyen yay burcu kadını görürseniz, bunu baskı altında yaptığını düşünebilirsiniz. İddia ediyoruz gelinlik altına converse veya spor ayakkabı giyme modasını da bir yay burcu gelini başlatmış olmalı.

Oğlak Burcu

Geleneklere, örf ve adetlere bağlı olan oğlak burcu kadınları; yenilikleri takip etse de tercihlerini klasik olanlardan yana yapacaktır. İnce detayları ve ayrıntıları dahi düşünen ve önemseyen oğlak burcu gelin adaylarımızın; net çizgileri olan, klasik ve kabarık etekli gelinlik modellerini çok sevebileceklerini belirtebiliriz. Ayrıca geleneksel ve otantik çizgileri sevmelerinden ötürü bohem veya vintage tarzdaki gelinlikler de oğlak burçlarına hitap edebilir.

Kova Burcu

Farklıları ile kendilerine has üsluplarını konuşturmayı seven ve bunu çok da iyi başaran kova burcu gelin adaylarımızın, klasik çizgiler dışında bir gelinlik modeli tercih edebileceğini belirtebiliriz. Sıradan görünen bir gelinliği bile yaratıcı fikirleri ile sıra dışı bir hale dönüştürebilirler. Belli bir döneme ait gelinlikler ile marjinal bir gelinlik modeli kova burçlarının çok hoşlanacağı gelinlikler arasında yer alıyor.

Balık Burcu

Hayalperest ve romantik balık burcu gelin adaylarımızın gelinlik tercihi yaparken masal kahramanı gibi görünmek isteyeceklerini söyleyebiliriz. Kabarık etekli, dantel detaylı veya uzun kuyruklu gelinlikler balık burçlarının seveceği modeller arasında yer alıyor. Düğüne dair detayların ve gelinliğinin istediği gibi olmasına çok önem veren balık burçları bunu başarırlar da…

 

Post navigation

  • Ben akrep kadınıyım. Gelinliğim gerçekten burda dendiği gibi sırt kısmı derin sırtmaçlıydı ve ayakkabımı hiç önemsememiştim zaten gelinlikten dolayı gözükmeyecekti. Oynarken rahat olması adına rahat birşey seçmiştim

  • İşte burcumu bu yüzden seviyorum diyormuşum ahaha. Güzel bir içerik olmuş çok teşekkürler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir