hayalinizdeki gelinliği bulmanın yollları, hayalinizdeki gelinlik

Hayalinizdeki Gelinliği Bulmanın Yolları

Birçok kadın seneler evvelden kendini bir gelinliğin içinde hayal eder. Bu gelinliğin detayları zaman içinde daha da netlik kazanır. Doğru zaman geldiğinde ise hayalinizdeki bu gelinliğe ulaşmak istersiniz. Araştırmalar başlar ve “bu gelinlik benim olmalı” diyeceğiniz bir gelinlik bulana kadar devam eder. Biz de bu yazımızda size yardımcı olmak adına hayalinizdeki gelinliği bulmanın yolları nelerdir, anlatacağız.

“Hayalimdeki Gelinlik”

İstenilen veya hayal edilen gelinliği bulma süreci, çoğu gelin adayı için oldukça yoğun ve stresli geçiyor. Sonuçta her kadın, gelinliğinin içinde muhteşem görünmek ister değil mi? Tabi bu muhteşemlik biraz görecelidir: Bazıları kendini prenses stilinde bir balo elbisesi içinde hayal eder, bazıları denizkızı gibi seksi bir gelinlik içinde, bazıları ise dans pistinde özgürce hareket etmelerini sağlayacak lüks bir gelinlik içinde… Kişisel tercihiniz, bütçeniz ne olursa olsun; hayalinizdeki gelinliği bulmanız için işinize yarayacak bazı ipuçlarını sizinle paylaşmak istiyoruz.

Hayalinizdeki Gelinliği Nasıl Bulabilirsiniz?

Geleneksel Bir Gelin Misiniz Yoksa Modern Mi?

Düğün gününüzde klasik bir gelinlik giymek isteyebilirsiniz. Belki de modern bir gelinlik hayal ediyor, 3D tasarımları tercih ediyorsunuz. Bu nedenle ilk olarak nasıl bir gelinlik içinde olmak istediğinize karar verin.

Düğün Mekanını ve Programını Hesaba Katın

Tahmin edebileceğiniz gibi gelinlik çoğu zaman düğün mekanına karar verildikten sonra alınıyor. Bu yüzden düğününüzün nasıl olacağını da göz önünde bulundurmanız gerek.

Düğün töreni programını kafanızda kabaca tasarlamanızı öneriyoruz. Örneğin törenden önce ayakta mı duracaksınız yoksa oturacak mısınız, az mı oynayacaksınız yoksa çok mu? Bu tür soruların cevaplarını bilmeniz, bazı gelinlik modellerini baştan elemenizi sağlayacak ve size zaman kazandıracaktır. Aksi takdirde hayalinizdeki gelinlik sizi en mutlu gününüzde zor durumda bırakabilir, çok yorabilir ve gününüzü kabusa dönüştürebilir.

Ayrıca bazı gelin adayları, nikah, dans ve parti için ayrı düğün elbiseleri satın almayı tercih ediyor. Eğer sizin de seçiminiz bu yönde olacaksa gelinlik alışverişinin üzerinize yüklediği sorumluluk haliyle iki katına çıkacaktır. Bu yüzden iki ayağınız bir pabuca girmesin diye araştırmalara daha önceden başlamanız gerekebilir.

Kısa Bir Ön Araştırma Yapın

Ünlülerin düğünlerinde nasıl bir model gelinlik giydiğini inceleyin, en beğendiğiniz elbise modellerini çıkarın, dergilerin sayfalarında beğendiğiniz gelinlik modellerinin resimlerini yırtarak saklayın. Kendinize bir dosya oluşturun ve hepsindeki ortak beğeni noktalarınızı keşfedin. Çok mu süslüler? Sırtları mı açık? Dantel ağırlık mı? Göğüs dekoltesi mi var? Ortak noktaları bulun.

Bedene Dikkat Edin

Düğün gününe kadar zayıflarım, korse giyilir gibi yanlış bir mantığa girmeyin. İçinde rahat edeceğiniz bir gelinlik bedeni seçin.

Zamanı İyi Ayarlayın

İş ne yazık ki gelinlik almakla bitmiyor.. Gelinlik için gerekli olan aksesuarları seçmek ve satın almak için ekstradan zaman ayırmanız gerekli.

Mağaza Hakkında Yorumları İnceleyin

Gelinlik alışverişine çıkmadan önce gideceğiniz mağazaları seçmeniz gerekiyor. Bu konuda daha önce evlenen arkadaşlarınızdan bilgi alabilir, mağaza ile ilgili yorumları internet sitelerinden veya forumlardan okuyabilirsiniz.

Araştırmanızı Hafta İçi Yapın

Hafta sonları gelinlik mağazalarının kalabalık olması nedeniyle; hem göreceğiniz ilgide sınırlama olacak, hem dikkatiniz dağılacak hem de bu gelinlik benim olmalı diyeceğiniz ürünü keşfetmeniz güç olacak. Bu nedenle gelinlik alışverişinizi mağazaların tenha olduğu günlerde yapmanızı öneriyoruz.

Kalabalık Bir Grupla Alışverişe Çıkmayın.

Sizinle aynı zevkleri paylaşmayan, sizin isteklerinize zıt gidecek yakınlarınızı, gelinlik alışverişinize davet etmemenizi öneriyoruz. Aksi halde hem kafanız karışacak, hem de beğendiniz gelinlik modelinden uzaklaşmış olacaksınız.

Doğru İç Çamaşırı Giyin

Askılı ya da leopar bir sütyen giyip gelinlik denemek istediğinizde bu gelinliğin size yakışıp yakışmadığını ne kadar sağlıklı anlayabilirsiniz? Bu yüzden gelinlik alışverişine giderken vücudunuzu tamamen saran iç çamaşırlar ile askısız bir sütyen giyin.

Kumaşa Dikkat Edin

Giyeceğiniz gelinliğin içinde nasıl görüneceğini etkileyen ana faktörlerden biri de gelinliğin kumaşıdır. Kumaşın sarması, sizi sahiplenmesi oldukça önemli.

Tezgahtara Güvenin

Her gelinlik askıda farklı, üzerinizde ise daha farklı görünür. Ağır detaylar bazen modelin bütün havasını değiştirebilir. Örneğin askıda beğenmediğiniz bir model üzerinizdeyken size kusursuz bir hava katabilir. Bu nedenle danışmanların tavsiyelerine de kulak vermeyi ihmal etmeyin.

Benzersiz Olmaktan Korkmayın

“Gelinlik illa kar beyazı olmak zorunda” diye bir kaide yok. Eğer yeniliklere açık biriyseniz krem, kırık beyaz, gri, mercan rengi gelinliklere de göz gezdirmenizi öneririz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir