Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Uzun Kollu Gelinlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler
uzun kollu gelinlik hakkında bilinmesi gerekenler, uzun kollu gelinlik

Uzun Kollu Gelinlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Son yıllarda sonbahar ve kış dönemlerinde evlenen çiftlerin sayısı arttı demek herhalde yanlış olmaz. Haliyle uzun kollu gelinlikler de oldukça yoğun ilgi çekmeye başladı. Bu nedenle bu yazımızda uzun kollu gelinlik ve uzun kollu gelinlik modelleri hakkında konuşuyor olacağız. İçinizde ben uzun kollu gelinlik falan giymem diyenleriniz olabilir fakat sizi ikna edebileceğimizi düşünüyoruz!

Sonbahar ve kış aylarından bahsettik diye lütfen aklınızda uzun kollu gelinlikler sadece bu mevsimlerde kullanılır gibi bir kanı uyanmasın. Çünkü uzun kollu gelinlikler diğer mevsimler için de tasarlanabiliyor.

2020 uzun kollu gelinlik modellerini kendi aralarında şu şekilde guruplara ayırabiliriz:

  • Gipür Uzun Kollu Gelinlik
  • Uzun Dantel Kollu Gelinlik
  • File Kollu Gelinlik
  • Ekstra Uzun Kollu Gelinlik
  • Uzun Kollu Kısa Gelinlik
  • Taşlı ya da Boncuklu Uzun Kollu Gelinlik

2020 Yılının Uzun Kollu Gelinlik Modelleri

2020 düğün koleksiyonlarında uzun kollu, düz dar ya da geniş kesimli elbiseler büyük yer tutmakta. Ayrıca son yıllarda uzun kollu gelinlik modellerinde genel olarak kollar dantel ya da ağdan yapılsa bile inci ya da swarovski kristalleri gibi farklı alternatiflerle kolları uzatma yöntemleri de oldukça sık gündeme geldi. Bu yüzden de uzun kol, gelinliklere oldukça zengin ve hoş bir görünüm vermeye başladı.

Bu sene organize tül, gipür, düğme, taş, ipeklerle oluşturulan uzun kollar, gelinlik tasarımlarını süslemekte. Biz de 2020 yılında tercih edilen uzun kollu modellerinin birkaçını sizinle paylaşmak istedik.

Gipür Uzun Kollu Gelinlikler

Hem kış hem de yaz düğünleri için oldukça uygun olan gipürden yapılmış uzun kollu gelinlikler; gelinliğe oldukça zarif, zengin ve kaliteli bir hava vermektedir.

Uzun Dantel Kollu Gelinlikler

Uzun dantel kollu gelinlikler birçok gelinlik modeline rahatlıkla eklenip  tasarımı daha güzel bir hale getirebilir. Hemen hemen bütün tasarımlarla oldukça etkileyici bir tamamlayıcı faktör olan dantel kollar; gelinlerin hassasiyetini, sofistikesini ve masumiyetini zarif bir şekilde göstermektedir.

File Kollar

Narin, kadınsı, zarif bir görünüm yaratan file kollar, 2020 gelinlik modelleri arasında oldukça dikkat çeken ve yoğun ilgi gören tasarımlar arasında yer alıyor.

Ekstra Uzun Kollar

İlginç ve orijinal bir tasarım parçası olan ekstra uzun kollar; gelinlik modeliniz her ne olursa olsun  gelinliğinize inanılmaz bir bütünlük ve zerafet katabilme özelliğine sahiptir.. Uzun ya da kısa gelinliklerde yerlere kadar inen uzun kollar gelinliğinize farklı ve çarpıcı bir hava katmaktadır.

Uzun Kollu Kısa Gelinlikler

Vücuduna güvenenler ve sosyal konumu uygun olanların tercih ettiği kısa, mini gelinlik tasarımları da uzun kollarla süslenebilmektedir. Farklı bir kompozisyon olan uzun kollu mini gelinlikler, 2020 gelinlik modelleri arasında yerini almakta..

Taşlı Ya Da Boncuklu Uzun Kollu Gelinlikler

Gelinliğinize her ne kadar zarif bir görüntü verse de taş ya da boncuklarla süslenmiş dar uzun kollu gelinlikler;  Gelinliği giyen gelinler için konfora ve rahatlığa engel olabilmektedir.. Estetik açıdan oldukça zarif bir görüntü oluşturması veya fotoğraflarda oldukça hoş görünmesine rağmen; gelinliğin tüm gün üzerinizde bulunacağını düşünürseniz uzun kollu taşlı ya da boncuklu dar kollu gelinlikler, seçerken dikkat edilmesi gereken modeller arasında bulunmaktadır.

Post navigation

  • Bu yazın uzun kollu bir gelinlik giyeceğim sanırım. File kollu mu yoksa uzun dantel kollu olandan mı giysem kararsızım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir