Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler
gelinlik almadan önce bilinmesi gerekenler

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Gelin adaylarının heyecanla beklediği o mutlu günde, her şeyin en doğru ve en güzel şekilde olması için, birtakım hazırlıkların önceden en ince ayrıntısına kadar planlanması, gelin adayları için büyük önem arz etmektedir. Bunların en başında, haliyle gelinlik seçimi geliyor. Gelinlik giymeyen bir gelin düşünemediğimiz için, gelinlik almadan önce bilinmesi gerekenler hususunda, sizler için birçok yararlı bilgiye değineceğiz.

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelinlik seçimi yaparken nelere dikkat edilir? Sorusuna da şu şekilde cevap vermemiz mümkün olacaktır. Takdir edersiniz ki, gereken birden fazla konu bulunmaktadır. Bu konuların en başında, vücut proporsiyonumuza göre bir gelinlik modeli seçersek, gelinliğin üzerinizdeki duruşunun, görüntünüze ne kadar etki ettiğini fark etmiş olacaksınız. Gelinliğin kesimi, kabarık veya düz olması, tamamen bedeninize uygunluk konusunda tasarlanmış dizaynlardır. Eğer kilolu bir yapıya sahipsek, dar kesim ve balık model seçenekleri sizin için pek uygun tercihler olmayabilir. Ayrıca boy uzunluğumuz normalden biraz daha kısa ise, çok fazla kabarık modelleri de, size pek tavsiye edemeyiz. Bir başka durumda ise, bacak boyu ve gövde boyu daha uzun olan gelin adaylarının, bel ve etek boyunu biraz daha yukarıda taşımaları, görünümleri açısından daha uygun ve estetik bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Sonuçta hiç kimse mükemmel değildir. Elbette ki hepimizin bedeninde, bazı orantısız yerleri bulunmakta. Önemli olan bu durumların farkında olmak ve o kısımlarımızı gölgelemek adına, uygun seçimler yapmaktır. Bahsettiğimiz durumlar belki çok küçük detaylar fakat emin olun, güzel görünmeniz açısından, tamamen hayat kurtarıcı detaylar diyebiliriz.

Gelinlik Seçiminde Düğün Mekânının Önemi

Bunların dışında, düğünü gerçekleştireceğiniz mekânın da, gelinlik seçimi üzerinde önemli bir yere sahiptir. Çünkü evleneceğiniz mekânın, kapalı bir yer olması, kır düğünü veya kumsal düğünü olması gibi seçeneklere göre, gelinlik tercihi de o yönde değişiklik gösterebilir. Bu açıdan da bakacak olursak, gelinlik seçimimizi yaparken, düğünümüzü yapacağımız mekânımıza göre salaş mı yoksa klasik bir gelinlik mi tercih edeceğiz, o yönde kararımızı hayata geçirebiliriz.

Ayrıca eğer sade bir nikâh yapacaksanız ve gelinliğinizi sadece o ortam için seçmek durumundaysanız, daha sade ve şık modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer daha geniş bir alanda ve kapalı düğün salonlarında bir düğün yapacak iseniz, bu hususta daha gösterişli, taşlı ve işlemeleri olan gelinlikleri tercih etmeniz daha uygun yönde bir seçim olacaktır. Ayrıca kabarık gelinlikler, kalabalık ve samimi düğün ortamlarında, en çok tercih edilen gelinlikler arasında yer almaktadır. Bu yönde de seçiminizi yapmanız mümkün olabilir. Kır düğünlerinde ise, daha uçuş uçuş, hafif ve az kabarık, gelinlik modelleri, sizler için en uygun seçenekler arasında örnek gösterilebilir.

Gelinlik Modeline Uygun Aksesuar Seçimi

Bunların yanı sıra, gelinlik modelinin önemi kadar, duvak seçimi de çok büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü duvak seçimi, tamamen gelinliğin modeline göre seçilmeli ve ona en uygun model tercih edilmelidir. Sonrasında seçeceğiniz ayakkabı modeliniz de, yine gelinlik almadan önce bilinmesi gerekenler sorusuna ek olarak, gelinliğinize uygun bir model olmalı ve onun şıklığını ön planda tutmalıdır. Günümüzde ayakkabı seçiminde renk olarak, sadece kırık beyaz veya bu tonlarda ayakkabılar değil, farklı renklerde gelin ayakkabı tercihleri de mevcut bulunuyor. Bizim tavsiyemiz platform topuklu ve gelinlik renginize uygun bir ayakkabı tercih etmeniz yönünde olacaktır. Çünkü bilindiği üzere gelin ayakkabılarının olmazsa olmazı yüksek topuklu olmalarıdır. Bu yüzden, ayaklarınızın rahat etmesi için, platform topuk sizler için en uygun seçenek olabilir.

En güzel gelin olma konusunda, bilinmesi gereken en önemli püf noktası, doğal görünmekten geçer. Çünkü doğal olmayan bir gelin, emin olun güzel görünmeyecektir. Hem gelinlik modeliyle, o modeli üzerinde taşıyabilecek vücut proporsiyonuyla, saçıyla ve makyajıyla, tamamen saflığın ve masumiyetin simgesi olarak görünmesi gerekmektedir. Bu özel gününüzde, eğer en güzel gelin ben olmalıyım diyor iseniz, bu söylediklerimizi dikkate alarak, düğün hazırlıklarına başlayabilirsiniz.

Önemli olan tek şey, o gün için, sizin mutlu olmanız ve o eğlenceli anların doyasıya tadını çıkarabilmenizdir. Her şey gelip geçicidir lakin kalıcı olan tek şey, o anki duygularınızın sizde bıraktığı olumlu etkilerdir.

 

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir