düğün mekanı

Uygun Fiyatlı Bir Düğün Mekanı Nasıl Bulunur?

Nedense bütün gelinlerin hayali yaz düğünleri olmaktadır. Doğal olarak da herkesin aynı dönemde evlenmek istemesi; düğün salonlarının ücretlerinin tavan yapmasına neden oluyor. Ayakkabısından gelinliğine, ev dekorundan balayına, kına gecesinden düğün bohçasına derken korkunç bir masrafın altına zaten girdiniz. Bari düğün salonundan tasarruf edelim düşüncesindeyseniz; birlikte bütçenize uygun fiyatlı bir düğün mekanı bulmanın yolları üzerine araştırma yapabiliriz. İşte karşınızda düğün mekanını ucuza getirmek için izleyebileceğiniz yollardan birkaçı…

Uygun Fiyatlı Bir Düğün Mekanı Nasıl Bulunur?

Düğün mekanınızı ucuza getirmenin yolları, her mekana göre değiştiği için her mekan türünü ayrı ayrı ele alacağız. İsterseniz vakit kaybetmeden başlayalım.

Açık Hava Düğünleri

Son zamanlarda genç çiftler için oldukça gündemde olan açık hava düğünleri maliyet konu olduğuna en düşük bütçeye sahip olmakta. Yalnız seçeceğiniz açık hava şehrin göbeğinde lüks bir mekân kapsamında olmamalı. Kır düğünleri bu konuda en ideal olanı.

Sitede oturuyorsanız sosyal tesisiniz, kırsal bir kesimde yer alan bahçeler, mesire alanları ya da belediye tesisleri açık hava düğünlerinde en düşük maliyetle karşınıza çıkmakta. Üstelik herkesin kapalı bir alana sıkışıp ter içinde kalmasını da önlemekte. Havadar bir ortam, yıldızların altında bir ilk dans; oldukça romantik bir düğün yaşamanıza neden olabilir.

Bahçe ve Yeşil Alanlar

Düğün yeriniz konusunda yaratıcı olun derim. Günlük hayatın yoğun temposundan, gürültüsünden bir an da olsa hem misafirlerinizi hem de eşinizi uzaklaştırarak otantik ya da bohem bir düğün tarzı oluşturmaya ne dersiniz.

Eminim ki hem siz, hem eşiniz hem de konuklarınız doyasıya huzurlu ve eğlenceli bir ortamın büyüsünde kaybolacaktır. Bir bağ evi, bir kır evi ya da bir çiftlik evi bunun için ayarlanabilir. Hele ki iyi bir organizatörle rüya gibi bir dekor yaratıldı mı? Of diyorum. Uzun süre dillerden düşmeyecek bir düğün yaşamak istemez mısınız? Üstelik oldukça düşük bir maliyetle.

Sahil Düğünleri

Eğer yaz aylarında evleniyorsanız sahil düğünleri kesinlikle çok romantik olacaktır diyebiliriz. Otantik ya da bohem bir dekor verebileceğiniz sahil düğünlerinde şık ve etkileyici bir atmosfer yaratabilirsiniz. Eğer herhangi bir mekâna ait bir sahil kesimini düğününüz için seçmezseniz; ülkemizde oldukça sahil kesimi olduğunu söylemek isteriz.

Deniz dalgaları eşliğinde eşinize evet demek aynı zamanda muhteşem fotoğraf karelerin oluşmasına da zemin hazırlayacaktır.

Havuz Başı Düğünleri

Eğer yaşadığınız yer bir siteyse ve kapsamında da havuz varsa; kesinlikle çok şanslısınız diyebiliriz. Harika bir dekor oluşturabileceğiniz havuz başı düğünleri her genç kızın rüyası haline gelmekte. İlk dansınızı havuz başında eşinizle yaparken kendinizi bir hayal edin. Kesinlikle mükemmel bir görüntü karşınıza çıkacak.

Havuza vuran ışıklar masalarda bulunan mumlar, hoş bir müzik. Bir gelin daha ne ister. İyi bir araştırma yaparsanız; havuz düğünlerini oldukça düşük maliyete getirebilme şansınız bulunmakta.

Salon Düğünleri

Yaz sezonundaysanız; düğünlerin yoğun olduğu bir süreçte ucuz bir düğün salonu bulma şansınız oldukça düşük diyebiliriz. Ki yaz aylarının sıcak bunaltıcı atmosferini düşünürseniz; bu mevsimde hem sizi hem eşinizi hem de misafirlerinizi bir salona tıkıştırmak ne kadar mantıklı o da ayrı bir konu.

Buna rağmen düğün salonda olmalı diyorsanız; ucuz bir maliyete çıkarmak için Mayıs ile Eylül aylarında düğün yapmanızı öneririz. Salon fiyatları; salonun bulunduğu konuma, büyüklüğüne göre de değişiklik gösterecektir. Bunun yanında eğer düğün tarihinizden bir sene önce rezervasyon yaptırırsanız bir sene önceki fiyatlarla salonu tutabilme şansına sahip olacağınızdan maliyette bir tasarruf yapabilirsiniz.

Düğün Salonu Kampanyaları

Düğün tarihiniz aşağı yukarı belli olduğunda düğün salonu kampanyalarını araştırmanızı tavsiye ederiz. Düğün salonlarının birçoğu belli dönemlerde kampanya yapmakta. Bu kampanyaya denk geldiğinizde yüzde kırk hatta yüzde elli gibi indirim şaşına sahip olabilirsiniz.

Düğün salonlarının birçoğu bu kampanyalarında paket hizmet sunmakta. İster yemekli olsun ister klasik pasta limonatalı; maliyeti normal fiyatın oldukça altına çekeceğin kesin.  

Yat Düğünleri

Yat denildiğinde gözünüz korkmasın. Küçük yatlar ucuz maliyetlerle düğün olanağı tanımakta. Denizin üstünde evlenmek kesinlikle oldukça ilginç ve unutulmayacak bir deneyim olacaktır.

Yaz aylarında oldukça popüler olan yat düğünlerinin maliyetleri neredeyse salon maliyetleriyle aynı fiyat aralıklarında olmakta. Düğün sırasında ufak bir boğaz turu yapmak, boğaz köprüsünün altında adaların ışığı eşliğinde ilk dansını yapma oldukça etkileyici bir kapsam içermekte.

Bireysel Maliyet

Son zamanlarda yeni nesil arasında çıkan yeni bir uygulama gündeme gelmekte. Oldukça hızlı yayılan bu uygulamada maliyetten kısmıyorsunuz. Yani uygun fiyata bir düğün mekanı bulmanıza gerek yok. Bunun yerine lüks, istediğiniz bir mekânda yemekli bir organizasyon açıyorsunuz. Düğüne katılan her misafir kendi masraflarını fix menü üzerinden ödüyor.

Geleneklerimize çok uygun olmasa da bu uygulama oldukça hızlı bir şekilde yayıldı. Amaç sonuçta eğlenmek bu güzel günü paylaşmak değil mi?

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Ekonomi yüzünden uygun fiyatlı bir mekan kalmadı.. malum seçim yakın oyunuzu ona göre kullanın

  • Bütçeyi belirledikten sonra ona göre hareket etmek daha mantıklı olabilir. Sorup soruşturulduğunda zaten çevrede bu konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olan kişiler rahatlıkla yardımcı olacaktır. Ben şahsen yakın zamanda düğün yapmış tanıdıklarıma sorarak hallettim her şeyi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir