Gelinlikte Bolero Nasıl Kullanılır?

Gelinliklerle beraber kullanılan en nadir parçalardan biri de; bolerodur. İşlevsel bir yönü olmayan bolerolar, kıyafete şık bir duruş kazandırdığı için kullanılır. Kolların kiloluysa boleroları kullanarak kollarını saklayabilirsin. Kış mevsiminde düğün yapıyorsan, boleroyu üşümemek için kullanman mümkün. Nostaljik bir gelinliğe sahipsen, boleroyu şık bir Fransız dantelinden seçerek fark yaratabilirsin.

Gelinlikte Bolero Nasıl Kullanılır?

Gelinliğe Uygun Bolero Modelleri

Düğününde bolero kullanmak istiyorsan, gelinliğin modeline uygun şekilde seçmen gerek. Örnek olarak; straplez gelinliklerle giyilen bolerolar, mini ceket şeklinde olabilir. Dantel kollu gelinliklerle giyeceğiniz bolero çeşidi, şal tipi bolerolar olabilir. Kısacası; bolero seçiminde gelinliğin önemi büyüktür.

Mevsimlere Göre Bolero Modelleri

Bolero giymeniz için illa kış düğünü yapmana gerek yok. Bahar aylarında da boleroyu rahatlıkla kullanabilirsin. Bolero kullanımı en az yaz aylarında tercih edilir. Kış geliniysen, tüylü ve sıcak tutan boleroları tercih edebilirsin. Fakat bahar ayında düğün yapıyorsanız, ince dokulu kumaştan yapılmış boleroları kullanabilirsin. Hatta tül detaylı bolerolar yaz mevsimlerine en uygun modellerden biridir. Tül detaylı ve dantel işlemeli seçeceğin bolero ile yaz mevsiminde bile terlemeyeceksin.

Gelinlik Stiline Uygun Bolero Modelleri

Gelinliğini sade kumaşlı bir modelden tercih ettiysen, fransız danteliyle bezenmiş bolerolar tam senlik. Hem bu şekilde sofistike bir görünüme kavuşacaksın. Gelinlikte bol ayrıntı ve işlemeler varsa, boleronu düz modellerinden seçmen gerek. Straplez gelinliklerde ise, bolero modeli genellikle ceket tarzı modellerdir.

Renk Uyumunun Önemi

Gelinlikle bolero renginin ton farkı gününüzü rezil edebilir. Bunun için bolero ve gelinlik rengi mutlaka aynı tonlarda olmalıdır. En ufak renk farkı bile kötü görünür. Gelinliğini alırken boleroyla aynı renk olmasına özenle dikkat etmelisin. Gelin aksesuarlarına uygun olarak, altın yada şampanya tercih edebilirsin.

Tarz Bolero Modelleri

Bazı gelin adayları renkleri düğünlerine ve gelinliklerine yansıtmaya bayılır. Senin de kişiliğin renkliyse, bu çılgın tonlarda bolerolardan çekinme. Bolero rengini istediğin gibi canlı renklerden tercih edebilirsin. Gelin buketinde yer alan çiçek tonlamalarından yada ayakkabına uygun renk tonlarından faydalanarak, bolero rengine karar kılabilirsin. Örneğin; bolero ve ayakkabı rengini aynı renk tonlarında tercih edebilirsin. Tarz bolero modelleri kır düğünlerinde daha sık kullanılır. Mekanın muhteşem doğasına uyum sağlayan renkli bolerolar, enerjik bir gelin olmanı sağlayacak.

El Örgüsü Bolero Modelleri

El örgüsü günümüzde fazla kullanılmasa da, bazı bolero modelleri gerçekten gözalıcı. Tüylü ipler ve parlak taşlar araya ilave edilerek örülen bolerolar, kış düğünlerinin vazgeçilmez parçalarından biri. Genellikle sakal ip olarak adlandırılan iplerle örülen el örgüsü bolerolar, krem ve beyaz renklerde tercih edilir. Bazı modellerinde ön kısmında gül detayı olan ayrıntılar vardır. Sadeliği seviyorsan, boleronun önüne inci bir broş ekleyip, el örgüsü boleronu bu şekilde kullanabilirsiniz.

Kürk Bolero Modelleri

Nezih ve sofistike gelin adaylarının en sık kullandıkları bolero modelleri, kürk bolero modelleri. Bu tip boleroların sadece kış mevsiminde giyildiğini söylememe gerek yok sanırım. Bembeyaz ve oldukça tüylü görünen kürk bolerolar, ön kısmında kullanılan broşlarla hareketli hale getirilir. Bazı modellerinin ön tarafında fiyonk detayı yer alır. Hatta istersen bu bolero tipini daha uzun modellerinden tercih ederek, uçlarını elinde tutarak da kullanabilirsin.

Kürk bolero modellerinin ceket tarzında giyilen türleri de vardır. Kolları uzun ve mini ceket tarzında olan kürk bolerolar, genellikle prenses gelinlik modelleriyle kullanılır. Gelinliğime renk katsın istiyorsan, bolero rengini toz pembe gibi yumuşak renklerden de seçebilirsin.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir