Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Tarz Duvak Model Önerileri

Tarz Duvak Model Önerileri

Duvak Modeli Önerileri

Duvak Modeli önerileri, düğün gününüzde kusursuz ve göz alıcı görünmenizin sırrı; gelinliğiniz, saç modeliniz, gelin makyajınız ve kullandığınız aksesuarların doğru tercihler olmasında saklıdır. Gelinliğiniz için çok önemli bir aksesuar olan duvağınızı hangi model tercih edeceğiniz, duvak modelleri isimleri ve duvak modellerinin neye göre değiştiği hakkında detayları öğrenmek isterseniz yazımızın devamı ilginizi çekebilir. Birbirinden farklı duvak modellerinden birini tercih ederek; düğün gününüzde gelinliğiniz ile uyumlu, sizin imzanızı ve zevkinizi taşıyan bir tarz oluşturabilirsiniz. O halde sizi bekletmeyelim ve duvak modelleri veya şekilleri nelerdir onlardan bahsedelim.

Duvak Model Önerileri

Duvak modeli hakkında size harika önerilerde bulunacağız. Kendinize en uygun duvak modellerini seçebilmeniz adına bütün detayları paylaşıyoruz. Çünkü siz en iyisini hak ediyorsunuz!

Tarz Duvak Modelleri

  • Kafes Duvak Modeli

Kafes duvak; file veya tül ile yalnızca yüzün kapatıldığı en kısa duvak modelidir. Hatta saç aksesuarı bile sayılabilir. Özellikle vintage gelinlikler ile veya etek döpiyes nikah kıyafeti ile oldukça hoş bir tarza imza atmak isterseniz; kafes duvak modelini tercih edebilirsiniz. Gelinlik ile şapka kullanımını tercih eden gelin adaylarımız da yüzlerini örten kafes duvak ile harika bir görünüm kazanabilirler. Modern tarz için de son derece uygun olan bu duvağı kısa boy gelinlikleriniz ve nikah elbiseleriniz ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • Omuz Hizasında Duvak Modeli

Özellikle sırt dekolteli, sırtı düğmeli ya da arkasında detayı olan bir gelinlik tercih ettiğinizde hem gelinliğinizin arkasını kapatmayan hem de duvağın güçlü etkisini yansıtmak istediğiniz bir görünüm elde etmek isterseniz; omuz hizasında duvak modeli tam size göre. Ortalama 40-50 cm uzunluğundaki tül duvağınızı gelinliğinizin arkasını kapatmayacak şekilde saçınıza taktırabilirsiniz. Gelinlik duvağının uzunluğunun da bir miktar ihtişam göstergesi olduğunu da bu noktada belirtmeden geçmeyelim. Eğer gösterişli bir düğün organizasyonu yapacaksanız sırt dekoltesinden vazgeçmenizi ancak ihtişamlı duvağınızdan vazgeçmemenizi tavsiye ederiz.

  • Dirsek Hizasında Duvak Modeli

Duvağın şeklinin ve uzunluğunun gelinlik ile uyumlu olması daha önce de belirttiğimiz gibi çok önemli bir ayrıntı. Eğer kabarık etekli, bilhassa prenses kesimde bir gelinlik tercihiniz olacak ise dirsek hizasında biten ortalama 65 cm uzunluğundaki bir duvak ile güzel bir görünüm yakalayabileceğinizi söyleyebiliriz. Daha kısa duvak gelinliğinizin daha sönük durmasına neden olacakken daha uzun bir duvak tercih ettiğinizde ise gelinlik eteğinizin kapanmasına neden olabilirsiniz.

  • Parmak Ucu Duvak Modeli

Pek çok gelinlik modeli ile uyumlu olan ve çok tercih edilen duvak şekillerinden biri olan parmak ucu duvak modeli ise; ellerinizi yanınıza serbest bıraktığınızda parmak ucunuzun dokunduğu noktaya kadar uzanan duvak modellerini ve boyunu tarif etmektedir. Özellikle balık formundaki gelinlikler ile tarlatansız gelinlikler için oldukça ideal bir duvak modelidir.

  • Şapel Duvak Modeli

Uzun ve ihtişamlı bir duvak şekli olan şapel duvak modelinin ortalama 2,5 metre civarında olduğunu belirtebiliriz. Özellikle dantel detaylı gelinliklerde çok tercih edilen, kenarları dantel ortası tül olan şapel duvak modeli gelin adaylarına ihtişamlı bir görünüm kazandırmaktadır. Düğününüzün havuz başında ya da bir balo salonunda yapılmasını planlıyorsanız; şapel duvak kullanarak düğün alanınıza gösterişli bir giriş yapabilirsiniz.

  • Katedral Tipi Duvak Modeli

Prenseslere yaraşır bir duvak modeli olan katedral tipi duvak modelini zaten gerçek hayatta da prenseslerin kullandığını söyleyebiliriz. Geçmiş dönemlerde duvağın uzunluğunun bir ihtişam göstergesi olduğunu ve düğünlerde duvağına göre gelinin hangi sınıftan olduğunun kolayca anlaşılabildiğini de bu noktada paylaşalım. O yüzdendir ki soyluların gelin duvakları metrelerce uzunluğu buluyordu. Bu duvak modelinin en temel özelliği en az 3 metre boyunda olmasıdır. Uzunluğu ise size kalmış. Kendinizi prenses gibi hissetmek istiyorsanız metrelerce uzunlukta bir katedral duvak kullanabilirsiniz fakat duvağınızın gelinliğinizi gölgede bırakmamasını tavsiye ederiz.

  • Mantilla (Rahibe) Duvak Modeli

Aslında duvağın takılış tarzının rahibelerin baş örtülerini takma stillerine benzetilmesi dolayısı ile rahibe  modeli olarak tanımlanan bu duvak şekline mantilla modeli de denilmektedir. Kenarlarında dantel ya da farklı bir işleme olan duvakların gelinin kafasını ve omuzlarını örtecek şekilde takılması mantilla duvak olarak isimlendirilmektedir. Gelinlere romantik ve geleneksel bir hava katan bu duvak stilini geçici süre kullanmak isteyeceğiniz düğün temaları için tercih edebilirsiniz. Örneğin kumsal ya da kır düğününüzde düğün alanına çıkarken ve nikah süresince kullanmanız hoş bir ayrıntı olabilir.

Vals Duvak Modeli

Parmak ucu duvak modelinden daha uzun, diz kapağı ile ayak bileği arasında kalan boyda ve kat kat kullanılan duvak modellerini tanımlamak için kullanılan vals duvak modeli de duvak şekilleri içerisinde hoş bir alternatiftir. Düz gelinlik modelleri ve balık formundaki gelinlikler ile kullanıldığında uyumlu ve güzel bir görünüm kazandırmaktadır.

Patlak Duvak Modeli

Duvağın saça takılış biçimi dolayısı ile patlak duvak olarak isimlendirilen duvak modelinde duvak; saçın üst kısmına takılmaktadır. Duvağa saça takılan yerde büzgüler verilmesi ile açılan patlayan bir görünüm elde edilmektedir. Modern tarzdaki gelinlikler için hoş bir duvak alternatifidir. Kısa saçlı gelin adaylarımızın da rahatlıklar kullanabileceği patlak balerin topuzu saç modeli ile de güzel görünmektedir.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir